לקביעת פגישה ראשונה/
קבלת פרטים נוספים לחצו כאן.
פתרון לחוות דעת פסיכיאטרית רפואית
עוד בנושא חוות דעת פסיכיאטרית

עוד מידע באתר

פסיכיאטריה משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית

חוות דעת פסיכיאטרית היא חוות דעת רפואית שנכתבת ונערכת על ידי פסיכיאטר מומחה. חוות דעת פסיכיאטרית היא מסמך רפואי עם משמעות משפטית אשר משתמשים בו עבור הליכים משפטיים שונים בבית משפט ואף מחוץ לו (לדוגמא בביטוח לאומי). על פי חוקי המדינה, כל דיון, משפט או הליך שיש לו משמעויות או הקשרים רפואיים דורש הבאת הוכחה לעניין הרפואי. מסיבה זו מחייבת הכנת מסמך שנקרא חוות דעת רפואית. כאשר הדיון עוסק במצבו הנפשי של מישהו יש צורך בחוות דעת רפואית בנוגע להבטים הפסיכיאטרים ולכן יש צורך בחוות דעת פסיכיאטרית רפואית.

עוד מידע: נכות נפשית, חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופוסות, חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי, חוות דעת פסיכיאטרית עבור צוואה, מהי תעודת רופא?,

איך תתבצע חוות הדעת?

הערכה ראשונית: עם הפנוים תתואם דרך הטלפון או הדואר האלקטרוני פגישה עם המומחה המתאים לצרכי הפונה. לפגישה מומלץ להביא מסמכים רפואיים רלוונטים אם יש כאלו.

תהליך הערכה: הערכה ראשונית תעשה באמצעות שיחה פסיכיאטר בעל נסיון בהכנת חוות דעת. לעיתים יצטרף לפגישה איש צוות נוסף בעל נסיון בתחום. על פי צורך חוות הדעת יופנה הפונה לביצוע הערכות, מילוי שאלונים או ביצוע מבדקים. בחלק מהמקרים אין צורך בביצוע בדיקות נוספות.

כתיבת חוות הדעת: לאחר ביצוע כלל המבדקים הנדרשים, תכתב חוות הדעת על ידי פסיכיאטר מומחה.

קבלת פרטים נוספים או חזרה לעמוד הראשי.

קביעת פגישה